U większości osób, których dotyka problem nadwagi lub otyłości, przychodzi taki moment, gdzie podejmujemy decyzję o odchudzaniu. Kolejnym naszym krokiem jest poszukiwanie „diety”. Zazwyczaj chcemy schudnąć jak najwięcej kilogramów, w jak najkrótszym czasie. Zapoznajemy się z najnowszymi trendami w dietetyce. Czytamy kolorowe gazety, które krzyczą do nas ze swoich pierwszych stron: „minus pięć kilogramów w weekend!”. Nie zważając na to, jakie ta dieta ma podstawy medyczne, nie dociekając, czy zapewnia organizmowi wszystkiego, czego on potrzebuje – pełni wiary, nadziei i chęci szybkiego osiągnięcia celu zaczynamy DIETĘ. Godzimy się na wiele wyrzeczeń, przymykamy oko, kiedy pojawia się złe samopoczucie, próbujemy zagłuszyć towarzyszący diecie głód i wmówić sobie, że wcale nie mamy ochoty na to, czego domaga się nasz organizm. Mija czas i pojawiają się pierwsze kryzysy. W pewnym momencie waga zatrzymuje się na pewien czas, a my zdesperowani, zdemotywowani, nie poszukujemy wyjaśnienia sytuacji, tylko od razu obwiniamy siebie za ten stan rzeczy. Dochodzimy do wniosku, że wybrana przez nas dieta nie jest dla nas skuteczna. A jeśli nawet uda nam się zgubić kilka kilogramów, to potem często czujemy się zagubieni, bo nie wiemy, jak wygląda proces wyjścia z diety. Za cel stawiamy sobie: „chcę schudnąć”, nie zadając sobie pytania: „jak utrzymać ten efekt”? Mija czas i aż u 80% z nas pojawia się efekt jo-jo. Trochę zniechęceni naszą porażką, za jakiś czas ponownie podejmujemy próbę redukcji swojej wagi.

Taki scenariusz niektórzy powtarzają kilkanaście razy w ciągu swojego życia.

Słysząc hasło „dieta” czujemy się głodni, przeczuwamy ograniczenia, przeraża nas konieczność liczenia kalorii, ważenie produktów i niebywałej kontroli nad tym ile, czego, kiedy i jak jemy, pijemy, trawimy, itp. Często na myśl o postanowieniu „zaczynam od poniedziałku, Świąt, Nowego Roku lub zaraz po wakacjach” już żałujemy, że podjęliśmy taka decyzję.

Myślę, że już nazbyt wyraźnie dałam Ci poczuć, co to znaczy być na „diecie”. Ja również, jak tonący, który chwyta się brzytwy, korzystałam co i rusz z kolejnych innowacyjny diet…Niestety z marnym skutkiem.

Idea

Tak jak syty nie zrozumie głodnego, tak osobę otyłą zrozumie ten, kto sam cierpiał z powodu nadmiaru kilogramów. Na własnej skórze poznałam piekło otyłości – przez lata bezskutecznie próbowałam się z niego uwolnić. W końcu opracowałam własną metodę, która pozwoliła mi dotrzeć do źródeł moich problemów z wagą oraz trwale je rozwiązać. Nazwałam ją Programem Przemian, ponieważ pozytywnie wpływa nie tylko na wagę, ale na całe życie.

Dlatego zadaj sobie pytanie czy jesteś gotów, aby zrobić krok dalej i rezygnując z „diet”, sięgnąć po holistyczny sposób odchudzania tzn. PROGRAM PRZEMIAN.

Jak tutaj chudniemy?

Zdrowo, bezpiecznie, jedząc m.in. smaczne i różnorodne zupy, nie rezygnując ze wszystkich ulubionych produktów, ale jedząc je rozsądnie, bez efektu jo-jo, liczenia kalorii, uczucia głodu, katorżniczych ćwiczeń.

Jak to możliwe?

Program Przemian nie jest dietą – jest stylem życia, którego „skutkiem ubocznym” jest  utrata kilogramów. Polega na wprowadzaniu małych, ale przemyślanych i świadomie wykonywanych pozytywnych zmian, które stają się nawykami. Dotyczą one wszystkich aspektów życia człowieka: fizycznych, psychicznych, emocjonalnych i duchowych.

Jeśli interesuje cię tylko szybka i znaczna redukcja kilogramów to niestety nie odnajdziesz tutaj na nią recepty. Ale jeśli zależy ci na oczyszczeniu organizmu, w celu przyspieszenia metabolizmu, czego efektem uboczny jest redukcja kilogramów, to właśnie Program Przemian będzie dobrym rozwiązaniem.

Dzięki takiemu podejściu nie skupiasz się tylko i wyłącznie na swojej wadze, ale również dostrzegasz wiele innych zalet przejścia takiej Przemiany.

Holistyczne odchudzanie to krok dalej niż „dieta”, rozumiana jako szkodliwy sposób odżywiania się, mająca na celu jak najszybszy i największy spadek wagi. To przechodzenie zmian na poziomie psychicznym i fizycznym. To redukcja wagi połączona z rozwojem osobistym. To odchudzanie bez większych ograniczeń, bez liczenia kalorii, bez obsesyjnego ważenia się, bez wyrzutów sumienia i bez obwiniania się. Bardzo pomocnym narzędziem jest film instruktażowy „Jak zacząć Program Przemian”. 

Główna bohaterką mojego Programu jest ZUPA – jako danie gotowane, półpłynne. Jednak stanowi ona główne dane tylko na II etapie!

Rozpuszczone w niej składniki odżywcze, są łatwo przyswajalne przez nasz organizm. Zupy działają oczyszczająco i są bardzo odżywcze. Ważną ich rolą jest również wzmacnianie oraz nawadniane organizmu. Tym sposobem wspomagają one metabolizm, który u osób otyłych jest często spowolniony.

Dzięki wprowadzeniu zmian, które proponuję, wyrównuje się gospodarka wodno-mineralna, poprawia się równowaga kwasowo-zasadowa. W rezultacie wszystko to przyczynia się do znacznej poprawy metabolizmu. Oznacza to jedno – redukcję kilogramów.

Wiem, że cieszysz się na samą myśl utraty wagi, ale pozwól, że coś Ci powiem. Nie da się osiągnąć trwałej przemiany fizycznej bez zmian w naszej psychice. Po tylu latach walki z otyłością doskonale to wiem i dlatego chcę podzielić się z Tobą moimi sposobami na holistyczne podejście do odchudzania.

Przede wszystkim chcę cię nauczyć dystansu i szacunku do siebie. Musisz przestać się obwiniać, oskarżać i oczekiwać natychmiastowych rezultatów. Jesteś tu, by sobie pomóc, a nie skrzywdzić się jeszcze bardziej. Pokażę Ci, jak przygotować się do tego, by zacząć. Potem nauczę cię, jak wytrwać oraz – co jest równie istotne – co zrobić, by nie wystąpił znienawidzony efekt jo-jo.

To, co wyróżnia mój sposób redukcji wagi na tle diet, to fakt, że diety są zazwyczaj mocno ograniczające. Co zaskakujące, ten Program zakłada, że będziemy jeść, a nie się głodzić. Ponadto będziemy jeść smacznie, zdrowo i różnorodnie. Będzie do tego stopnia pysznie, że inni domownicy będą podkradali ci dietetyczne smakołyki z garnka – zapewniam.

Co to oznacza?

Szereg zalet! Nie, nie wymyśliłam ich sama. Wszystkie te rzeczy zaobserwowały osoby korzystające z mojego Programu „Przemian wg Moniki Honory®”.

Oto i zalety:

 • brak odczucia głodu;
 • poprawa wypróżniania;
 • ogólne polepszenie przemiany materii;
 • ekonomiczne rozwiązanie na miarę każdej kieszeni;
 • dobre samopoczucie;
 • poczucie lekkości i atrakcyjności;
 • brak w Programie zakazów i ograniczeń;
 • poczucie większej energii;
 • brak senności;
 • lepsze nawilżenie skóry;
 • poprawa kondycji włosów i skóry;
 • lepsze rozumienie swojego ciała;
 • możliwość doboru smaków wg upodobań;
 • pozbycie się problemu zatrzymującej się wody w organizmie;
 • odnalezienie wiary w siebie;
 • odczucie większego zadowolenia z siebie i z życia;
 • wyostrzenie zmysłu węchu.

Teraz chwila szczerości.

Czy zależy Ci na czymś więcej niż tylko na jak najszybszej i jak największej redukcji masy ciała?

Czy chcesz czuć się zdrowo i po prostu dobrze?

Czy chcesz odzyskać wiarę w siebie?

A dodatkowo czy:

 • zależy ci na zdrowym odchudzaniu;
 • liczeniu kalorii;
 • masz już dość efektu jo-jo;
 • cenisz sobie różnorodność i możliwość indywidualnego doboru dań?

Jeśli Twoje odpowiedzi na chociaż kilka z tych pytań to: „tak”, to ten Program jest właśnie dla ciebie. Pierwszy krok w stronę nowego życia. Postawmy razem kolejny.

„Przemiany wg Moniki Honory®” – ten program NIE JEST dietą, nie ma początku i końca. Ten program ma na celu Twoją prawdziwą Przemianę – zarówno psychiczną, jak i fizyczną.

„Przemiany wg Moniki Honory®” – ten program opiera się na szacunku do Twojego organizmu, do Twojej psychiki i do Twojego – także wcześniejszego – stylu życia.

„Przemiany wg Moniki Honory®” to program, dzięki któremu zmienisz swoje życie na lepsze. Wystarczy chcieć!

Wademekum Programu Przemian – etap I oraz II

Chciałbyś przystąpić do Programu Przemian, ale nie masz pewności od czego zacząć? Nie wiesz ile posiłków spożywać, lub po jakie produkty sięgnąć? Mam dla ciebie wspaniałą informację! Poniżej znajdziesz najważniejsze założenia Programu, niezbędne, aby rozpocząć proces zdrowego odchudzania.

Uwaga: Przed rozpoczęciem procesu utraty wagi, zalecam konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu, aby upewnić się czy nie ma przeciwskazań do odchudzania. Jeżeli jesteś już po wizycie i zdiagnozowano u Ciebie chorobę przewlekłą, zachęcam do zapoznania się z materiałem, w którym wyjaśniam jak należy modyfikować Program Przemian, w zależności od jednostki chorobowej: http://www.monikahonory.pl/program-przemian-ver-rozne-schorzenia/

Jeśli jesteś na początku naszej wspólnej podróży, warto abyś rozpoczął działania od prawidłowej motywacji. Na pozór może się to wydawać niezbyt ważne, jednak bez poukładania sobie wszystkiego w głowie, wyznaczenia celu i rzeczy, dla których przed samym sobą podejmujesz się tego wyzwania, proces odchudzania nie będzie miał długotrwałych efektów.

A zatem, zanim zaczniesz, usiądź i odpowiedz sobie na pytania: Dlaczego chcesz schudnąć? Jaki jest Twój cel? Dla kogo lub dla czego chcesz się tego podjąć? Co jest Twoim motywatorem? Czy chodzi o Twoje zdrowie? Może podejmujesz wyzwanie dla najbliższych? Uwierz, są to bardzo ważne pytania, które każdy z nas musi sobie zadać, aby poradzić sobie z kryzysami wewnętrznymi, które mogą się pojawić podczas odchudzania. Pomoże Ci w tym książka: „Waga psychiki w odchudzaniu„.

II etap Programu Przemian rozpoczyna się w momencie, gdy jesteś już gotowy, wiesz co jest dla ciebie najważniejsze i znasz swoje motywatory, które będą Cię wspierać w kryzysowych sytuacjach. A oto kilka wstępnych wskazówek:

Jeśli masz wątpliwości na jakie produkty najbardziej zawracać uwagę, skorzystaj z postu: http://www.monikahonory.pl/dobowy-zegar-biologiczny-czyli-zdrowo-zyc-we-wspolczesnym-swiecie/ Pamiętaj, że przedstawione tutaj informacje stanowią jedynie podstawową wiedzę z zakresu Programu Przemian.

Każdego, kto ma ochotę razem ze mną rozpocząć proces odchudzania, zachęcam do skorzystania z indywidualnych konsultacji, w czasie których ustalimy indywidualną drogę utraty wagi. Podczas rozmowy telefonicznej lub bezpośredniego spotkania przedstawię najbardziej optymalny i dopasowany plan działania.

Dużą pomoc mogą wnieść moje książki:

Jeżeli  nie wiesz od czego zacząć Program Przemian i chcesz wszystkie informacje mieć pod ręką, to zdecydowanie  polecam Ci moją najnowszą książkę:„Jak zacząć odchudzanie zupami. Poradnik Programu Przemian dla początkujących”. To kompleksowy poradnik w którym znajdziesz informacje dotyczące I i II etapu, wsparcie logistyczne, motywacyjne, metamorfozy uczestników programu, przepisy. Dodatkowo znajdziesz coś extra ode mnie: 2 tygodniową gotową instrukcję postępowania po dołączeniu do Programu Przemian!

Kulinarno-poradnikowe: „Zupy sycące, ale nietuczące” ,  „Zupomania – schudnij zdrowo z Moniką Honory” , Skuteczne odchudzanie zupami z Moniką Honory”, „Zupy w mig” to pozycje zawierające przepisy na proste i smaczne zupy, na każdą porę dnia. Poradnik „Przygotowanie do odchudzania” zawiera praktyczne wskazówki postępowania na pierwsze tygodnie Przemiany, a także informuje jak przygotować się do niej w sposób fizyczny i psychiczny. Na jego podstawie powstała bardziej rozbudowana pozycja: „Waga psychiki w odchudzaniu” Pozycja „Dziennik Przemian” to uzupełnienie pozostałych książek z Programu, ale również niezbędnik, który pozwoli ci w jednym miejscu mieć wszystkie ważne informacje oraz własne notatki z procesu odchudzania. Zaś „Życie bez efektu jo-jo, czyli lekka kuchnia Moniki Honory„, to pomoc dla każdego w efektywnym rozpoczęciu Programu Przemian, a także dawka wiedzy na każdy z czterech etapów Programu Przemian.

Program Przemian to nie tylko zdrowe odżywianie oparte na zupach, ale przede wszystkim praca nad samym sobą wymiarze fizycznym, psychicznym i duchowym. Aby ułatwić ten proces, powstała Szkatułka Inspiracji i Motywacji, która ma za zadanie przypominać o wyznaczonych celach, nastawiać pozytywnie do życia, do siebie i do innych, zachęcać do działania i wspierać w trudnych momentach.

Oczywiście odchudzanie, to nie tylko zdrowe odżywianie i właściwe nastawienie psychiczne. Dopełnieniem zdrowego stylu życia jest także aktywność fizyczna, do której gorąco zachęcam. Spokojnie, nie będę ci kazać spędzać godzin na siłowni, wylewając hektolitry potu. Uważam, że w tej kwestii także należy zacząć powoli i stopniowo, dlatego na początek zacznij spacerować, każdego dnia nieco dalej. Korzystaj ze schodów, zamiast z windy. Zobaczysz, że już po dwóch tygodniach poczujesz różnicę! Zachęcam także do skorzystania z moich płyt DVD z ćwiczeniami przeznaczonymi dla osób z otyłością i nadwagą: DVD „Twoja Przemiana” – poziom podstawowy/ oraz  DVD „Poprawa kondycji”- poziom średniozaawansowany . Przedstawione tam zestawy ćwiczeń zostały opracowane we współpracy z fizjoterapeutą, dlatego nie będą stanowić zbyt dużego obciążenia dla organizmu i kto wie, być może tak samo jak ja – rozkochasz się w aktywności fizycznej?

Mam nadzieję, że dzięki tej dawce wiedzy, rozpoczniesz swoją Przemianę i będziesz cieszyć się z każdego utraconego kilograma.

Powodzenia!

 

A jeśli masz ochotę dostawać ode mnie ciekawostki i nowości dotyczące Programu Przemian, to zapisz się na bezpłatny newsletter. Będziemy wtedy w kontakcie. 🙂