Jak zacząć?

Jak zacząć? To najczęstsze pytanie. 

 

Program Przemian jest holistycznym programem stopniowych zmian w różnych aspektach życia człowieka, dzięki którym można cieszyć się zdrową, bezpieczną i trwałą utratą kilogramów. Duży nacisk kładę w nim na psychikę osób odchudzających się, bo to właśnie od niej zależy nie tylko to, czy rozpoczniesz, ale także, czy wytrwasz na obranej drodze.

Nie jestem zwolenniczką spontanicznych decyzji dotyczących odchudzania oraz restrykcyjnych działań. Nasz organizm nie lubi gwałtownych zmian, budzi to w nim reakcje obronne. Nasza psychika również wymaga przestawienia „na inne tory”. Nadprogramowe kilogramy nie przybyły nam z dnia na dzień. Są wynikiem naszych wieloletnich działań – tego, co robiliśmy, co myśleliśmy o sobie.

Program Przemian jest procesem. Decyzja o jego rozpoczęciu też wymaga czasu.

Ten czas jest bardzo ważny – zbierasz wtedy wiedzę o Programie Przemian, sprawdzasz, czy jest on dla Ciebie, budujesz swoje zaangażowanie i umacniasz się w decyzji o rozpoczęciu odchudzania. Twój wysiłek, zainteresowanie i działanie to Twój kapitał na przyszłość i inwestycja w sukces.

Wątpliwości i wahania są naturalne. Nie będę Cię namawiać i przekonywać – to Ty decydujesz czy i jak chcesz zmienić swoje życie. To od Ciebie zależy czy chcesz wziąć sprawy w swoje ręce i odnieść sukces. Robisz to dla siebie, dla nikogo innego.

Jak zacząć?

Oto moja propozycja:

 

1) Zaangażuj się. Poznaj Program Przemian i sprawdź, czy jest on dla Ciebie.

Najpierw upewnij się, że Program Przemian może stać się bliski również dla Ciebie. W Tym celu przygotowałam specjalny film. Jest to zapis transmisji on-line, która miała miejsce na moim profilu na Facebooku. Film obejrzyj tutaj.
Aby dowiedzieć się, jak rozpocząć Program Przemian, przygotuj sobie coś do picia, usiądź wygodnie w fotelu i włącz film, w którym sama opowiem Ci, co to jest Program Przemian. Oto link do niego.

 • Przeczytaj również informacje zawarte na niniejszej stronie, szczególnie:
 • Zapoznaj się z e-bookiem: „Zanim zaczniesz Przemianę. Poradnik Zupomaniaka na dobry start”. Dowiesz się z niego, na czym polega Program Przemian i jak może Ci pomóc w realizacji Twoich celów. Znajdziesz w nim instrukcję, jak dobrze przygotować się do swojej Przemiany, by była ona skuteczna i dała trwałe rezultaty.

2) Przygotuj się (rozpocznij etap 1 Programu Przemian) 

Psychicznie:

 • Odpowiedz sobie na pytania:
  • Dlaczego chcę schudnąć?
  • Jaki jest mój cel?
  • Dla kogo i dlaczego chcę schudnąć?
  • Jakie są źródła mojej motywacji?

Uwierz mi, poukładanie w głowie celów i priorytetów, płynący z tego spokój i przekonanie o dobrze wytyczonym kierunku działań to siła, która pozwoli Ci nie tylko zacząć, ale i wytrwać w procesie zmian, czyniąc je w ten sposób trwałymi.

Aby ułatwić Ci ten proces, przygotowałam film „Przygotowanie psychologiczne do Przemiany”.

 • Z pewnością pomoże Ci moja książka „Waga psychiki w odchudzaniu. Zmień swoje życie na lepsze z Programem Przemian”. Przedstawiam w niej swoją historię i drogę, którą przeszłam, by w końcu opracować własną metodę odchudzania. Refleksje, jakie Ci się nasuną podczas lektury, pomogą Ci zbudować bazę Twojej własnej Przemiany. Ta książka to wyczerpujący podręcznik dotyczący motywacji w odchudzaniu.

Logistycznie:

Jeśli wolisz, abym opowiedziała Ci, jak powinieneś przygotować się od strony logistycznej, to zapraszam Cię do swojej kuchni, gdzie krok po kroku pokażę Ci wszystko to, co będzie niezbędne. Oto link do filmu.

 • Zgromadź podstawową bazę wiedzy i przepisów. Na start polecam następujące pozycje:
 • „Zupy w mig” – to książka kulinarna, w której zawarłam 78 przepisów na zupy zgodne z zasadami Programu Przemian, które ugotujesz w 20-30 minut. W książce znajdziesz szereg cennych porad i trików, które usprawnią gotowanie, pomogą Ci zadbać o różnorodność zup oraz zdrowe żywienie całej rodziny.
 • „Skuteczne odchudzanie zupami z Moniką Honory. Przepisy, rodzaje i podział zup”. W tej książce znajdziesz najważniejsze informacje merytoryczne dotyczące Programu Przemian, opis wszystkich etapów, a także 60 przepisów na zupy oraz 7 przepisów na dodatki do zup.
 • Życie bez efektu jo-jo, czyli lekka kuchnia Moniki Honory” – ta książka to skarbnica informacji praktycznych. Znajdziesz w niej wskazówki, jak krok po kroku realizować swoją Przemianę, informacje, jaki jest jej średni koszt, oraz „Niezbędnik Zupomaniaka” – czyli odpowiedzi na wiele pytań dla początkujących i zaawansowanych. W książce jest 100 smacznych przepisów – na bazy i dodatki do zup, zupy oraz lekkie dania, które wprowadzane są od 3 etapu. Mniam.
 • Przygotuj swoją kuchnię:
  • Sprzątnij kuchenne szafki, szuflady oraz lodówkę. Uporządkuj znajdujące się w nich produkty. Pozbądź się tych, które są niezdrowe lub stanowić będą dla Ciebie pokusę.
  • Zaopatrz się w produkty, które będą Ci potrzebne do gotowania: przyprawy, suche produkty spożywcze, akcesoria kuchenne, ale też naczynia do przechowywania żywności i napojów oraz zabierania ich na wynos.
  • Szczegółowe informacje, jak przygotować się logistycznie oraz na co zwrócić uwagę na poszczególnych etapach znajdziesz w książce „Życie bez efektu jo-jo”.

 

Medycznie:

 • Przed rozpoczęciem Programu Przemian sprawdź stan swojego zdrowia: skonsultuj się z lekarzem pierwszego kontaktu oraz wykonaj podstawowe badania krwi i moczu. Jeżeli masz zdiagnozowaną chorobę przewlekłą taką jak np. cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca, skonsultuj się z odpowiednim lekarzem specjalistą.
 • O medycznych aspektach Programu Przemian przeczytać możesz w zakładce „Opinie ekspertów”.

3) Działaj

 • Bazując na zasadach Programu Przemian, opracuj swój indywidualny plan wprowadzania zmian i zacznij go realizować.
 • Pomocnym narzędziem będzie „Dziennik Przemian”, który jest zarówno podręcznikiem zawierającym przydatną wiedzę, inspirację i motywację na każdy etap, jak i pamiętnikiem, w którym możesz zapisywać swoje postępy, refleksje i przepisy.
 • Gotowa ściąga, pokazująca, które produkty warto wybrać ze względu na ich skład, znajduje się tutaj.
 • Zaplanuj jadłospis zawierający zupy zgodne z Programem Przemian.
 • Przepisy na zupy z podziałem na rodzaje znajdziesz w moich książkach. Uwaga! W każdej książce znajdują się inne przepisy.
 • „Zupy sycące, ale nietuczące” (45 przepisów)
 • „Zupomania® – schudnij zdrowo z Moniką Honory” (45 przepisów)
 • „Życie bez efektu jo-jo” (100 przepisów – na zupy i  lekkie dania stałe wprowadzane w 3 etapie)
 • Skuteczne odchudzanie zupami z Moniką Honory” (60 przepisów + 7 przepisów na dodatki do zup)
 • Ugotuj swoją pierwszą zupę, a najlepiej trzy: na śniadanie, obiad i kolację 🙂

Dbaj o siebie – we wszystkich aspektach życia i wciąż podsycaj swoją motywację. To ona od samego początku będzie Twoją wartością, ponieważ bez niech każdy zapał szybko gaśnie.
Czujesz, że potrzebujesz zbudować motywację? Zastanawiasz się, jakich technik użyć? Oto zapis webinaru, który traktuje właśnie o niej – czyli o motywacji. 

Wsparcie

Znam doskonale problemy osób z nadwagą czy otyłością, bo sama przez lata cierpiałam z powodu nadmiaru kilogramów. Wiem, jak to jest czuć się odrzuconym i negatywnie ocenianym nie tylko przez innych, ale i przez siebie. Chowamy się wtedy i dosłownie – unikając kontaktu z innymi ludźmi, i w przenośni – kryjąc się za fasadą uśmiechu i dystansu do siebie.

Chociaż uciekamy przed światem, to jednocześnie chcemy, by ktoś wyciągnął do nas rękę, dał nadzieję i pokazał drogę. Wysłuchał, zrozumiał, przytulił, pocieszył, poradził. W Programie Przemian tą osobą jestem ja, ale też cała rzesza Zupomaniaków. Są to osoby na różnych etapach realizacji Programu Przemian, chętne i gotowe, by podzielić się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.

Jestem pewna, że dołączając do naszej rodziny Zupomanii ®, sam niebawem będziesz gotowy, by pomagać i wpierać innych. Warto to robić, bo dobro zawsze wraca.

Znajdziesz nas na Facebooku:

Dzielę się na nim wiedzą, inspiruję, motywuję do działania. Regularnie nagrywam live’y. Śledź fanpage, by być na bieżąco.

To społeczność osób realizujących Program Przemian. Miejsce pełne życzliwości, wsparcia, gdzie wymieniamy się wiedzą, doświadczeniami, pomagamy w kryzysach i świętujemy nawet małe sukcesy. Na grupie nawiązują się znajomości i przyjaźnie, które umacniamy w czasie Biesiad Zupomanii ®, spotkań i wyjazdów.

Jestem też na Instagramie – nazwa mojego profilu  to: niezla_zupa. Zamieszczam tam posty oraz InstaStories – krótkie filmy, dzięki którym wiesz, co u mnie słychać. Jeżeli nie potrafisz poruszać się po Instagramie, zapoznaj się z instrukcją krok po kroku, którą przygotowała dla nas Marta Kaczmarski – Instagram Instruktor.

Biesiady Zupomanii® to trzydniowe spotkania integracyjne, które odbywają się zazwyczaj 2 razy do roku. To święta naszej społeczności, w trakcie których mamy okazję spotkać się na żywo i lepiej się poznać. To bardzo aktywny czas radości, zabawy, ale też podsumowań oraz budowania planów na przyszłość.

Przeczytaj relację z ostatniej Biesiady Zupomanii®

Jeżeli zdecydujesz, że potrzebujesz indywidualnego wsparcia – rozmowy ze mną w celu jak najlepszego dostosowania Programu Przemian do swoich potrzeb – zapraszam na konsultacje telefoniczne lub osobiste.

Możesz poznać osobiście mnie, moją historię i Program Przemian na spotkaniach „Zaprzyjaźnij się ze sobą”, które odbywają się w różnych miastach w Polsce.

Pamiętaj, w Programie Przemian nie jesteś sam!

-40kg
bez efektu
jo-jo