Dzień dobry!

Witam Cię na mojej stronie internetowej!

Jesteś na tej stronie prawdopodobnie dlatego, że zmagasz się z nadmiernymi kilogramami. Być może próbowałeś zredukować ją za pomocą różnych metod: diet odchudzających, głodówek, suplementów, wyczerpujących ćwiczeń. Skoro tu jesteś, to chyba nie dały one trwałych rezultatów.

Doskonale wiem, jaki budzi to smutek i frustrację – sama wielokrotnie przez to przechodziłam, do momentu gdy opracowałam własną, innowacyjną metodą. Schudłam dzięki niej 40 kg i od lat utrzymuję wagę. Skuteczność mojej metody potwierdziły tysiące stosujących ją osób, które łącznie zgubiły już tony zbędnych kilogramów.

Pozwól, że opowiem Ci o sobie i o mojej metodzie redukcji wagi, która może odmienić na lepsze Twoje życie.

 

Nazywam się Monika Honory. Jestem ekspertem holistycznego odchudzania. Opiera się ono na przekonaniu, że waga ciała jest wynikiem wielu, powiązanych ze sobą  czynników. Aby ją zmienić trzeba oddziaływać na wszystkie z nich. Priorytetem dla mnie jest człowiek –  jego zdrowe, satysfakcjonujące życie, którego ważnym elementem, ale nie głównym punktem, jest prawidłowa masa ciała.

Jestem autorką Programu Przemian, którego celem jest DBANIE O SIEBIE w wymiarze fizycznym, psychicznym i duchowym. Polega on na wprowadzaniu w różnych aspektach życia małych, stopniowych, ale niezmiernie ważnych zmian, które prowadzą do wzmocnienia samoakceptacji i szacunku dla siebie oraz utrwalenia zdrowych nawyków, w tym nowej kultury żywieniowej. Skutkiem ubocznym tych działań jest utrata kilogramów, która mimo tego, że jest punktem wyjścia, nie jest jedynym celem.

Niemal całe życie byłam otyła

Zmagałam się z tym problemem od zawsze!
Już jako dziecko miałam sporo zbędnych kilogramów, z którymi moja spowolniona przemiana materii nie dawała sobie rady. W szkole podstawowej rówieśnicy często ranili moje uczucia dokuczając mi przezwiskami. Płakałam po kątach i doznawałam coraz to nowych upokorzeń.

Moi ukochani rodzice widząc, co się dzieje, próbowali pomóc. Miliony badań i chodzenie po lekarzach. Nic to jednak nie dawało, nie widzieliśmy żadnych konkretnych rezultatów. Waga ciągle rosła, a ja miałam coraz mniej pewności siebie. W okresie dorastania, już jako bardziej świadoma siebie „mała kobieta”, postanowiłam więc wziąć sprawy w swoje ręce. To wtedy właśnie zaczęły się moje pierwsze próby odchudzania za pomocą przeróżnych diet.

Dodatkowo, zaczęłam intensywnie ćwiczyć, chodzić na basen i zajęcia fitness. Chudłam, ale tylko na chwilę. Po jednym – dwóch miesiącach wyniszczających dla mojego organizmu diet i karkołomnych ćwiczeń, zawsze wracałam do wyjściowej wagi, a często nawet ją przekraczałam! Efekt jo-jo spędzał mi sen z powiek.

I tak było jeszcze przez wiele kolejnych lat. Diety ułożone przez dietetyków, diety białkowe, diety kapuściane. Wszystko opierało się na restrykcyjnych zasadach i liczeniu kalorii. W końcu, jedzenie, z czystej przyjemności zmieniło się w czystą matematykę. Co gorsza, nie miałam nawet świadomości, jak wielkie spustoszenia sieją diety-cud, nie tylko w moim organizmie ale też … psychice.

Radość, euforia i zadowolenie z „osiągnięcia celu” trwały bowiem chwilowo i przegrywały z bólem i uczuciem poniżenia, jakie przychodziły w momencie pojawienia się efektu jo-jo. To był dla mnie straszny okres, kolejne niepowodzenia sprawiały, że byłam o krok od psychicznego załamania .

Jestem kobietą z otyłą przeszłością.
Program Przemian stworzyłam na bazie swoich własnych doświadczeń. Przez wiele lat bezskutecznie walczyłam z nadmiarem kilogramów. Ten nadmiar w pewnym momencie wyniósł 40 kg. Aby schudnąć, byłam gotowa do wielu poświęceń i wyrzeczeń.

Wypróbowałam na sobie różne diety i głodówki, stosowałam też intensywne programy treningowe oraz suplementy. Obsesja na punkcie własnej wagi sprawiała, że nie zważałam na negatywne skutki, jakie te wszystkie działania miały dla mojego organizmu. Chudłam, ale za każdym razem pojawiał się efekt jo-jo, a wraz z nim kolejne poczucie klęski i załamanie psychiczne. A potem znów nadzieja, znów działania, znów jo-jo…

W końcu przyszedł taki moment, gdy postanowiłam, że OK, spróbuję ponownie, ale zupełnie inaczej, na własnych zasadach. Postanowiłam, że moje odchudzanie będzie:

 • zdrowie,
 • smaczne,
 • proste,
 • skuteczne,
 • bez uczucia głodu,
 • bez liczenia kalorii,
 • bez katorżniczych ćwiczeń,
 • bez efektu jo-jo.

Tak powstał Program Przemian – mój autorski program redukcji wagi. Dowiedz się więcej

Jestem fanką zup i to właśnie zupa stała się moim sprzymierzeńcem w odchudzaniu.
Mój wybór nie był przypadkowy. Dowiedz się więcej.

Zmodyfikowałam tradycyjne przepisy i opracowałam własne. Określiłam, jakie zupy będą dobre na śniadanie, obiad, kolację oraz jakie zupy mogę jeść codziennie, a jakie od czasu do czasu. Zamiast rezygnować z ulubionych produktów takich jak  makaron, ryż, masło, śmietana, żeberka, czy boczek, po prostu jadłam je rozsądnie.
Nowa kultura żywieniowa, oparta w znacznej mierze na zupach, w połączeniu z pozytywnymi nawykami sprawiły, że schudłam i od lat utrzymuję wagę, mimo, że obok zup w moim jadłospisie są także posiłki stałe. Dowiedz się więcej.

Jestem promotorką zdrowego stylu życia. Wiedza teoretyczna zdobyta podczas kursów, konsultacji lekarskich, a także wyniesiona z tomów książek, stanowi silną podstawę Programu. Jednak jego niezaprzeczalną i największą wartością jest moje doświadczenie, na którym jest on oparty. Program Przemian stworzyłam dla siebie, ale postanowiłam podzielić się nim z innymi.

Moją misją jest inspirowanie, motywowanie i wspieranie osób z nadwagą i otyłością do wprowadzania pozytywnych zmian w swoim życiu, dbania o siebie w różnych wymiarach, pielęgnowania szacunku i miłości do siebie.

Wiedziałam, że muszę coś zmienić, ale potrzebowałam impulsu. I znalazłam go w najmniej spodziewanym dla mnie momencie – w piękną, sylwestrową noc.

Kilka lat temu, 31 grudnia wybrałam się z mężem w Sylwestra na bal do Gdyni. Mieszka tam moja przyjaciółka Justyna, z którą bardzo chciałam spotkać się po czteromiesięcznej przerwie. Ważyłam wtedy kilkanaście kilogramów więcej niż w dniu ostatniego spotkania z Justyną. Pomimo to, chciałam – jak każda kobieta – pięknie wyglądać.

Czułam tę szczególną atmosferę, miałam piękny makijaż, uszytą specjalnie na tę okazję suknię i starannie ułożoną fryzurę. Na początku wyśmienicie się bawiłam. Po 24:00, razem z przyjaciółką poszłyśmy do pokoju hotelowego poprawić makijaż. Wtedy Justyna spojrzała na mnie i powiedziała: „Widzę, że znów przytyłaś”. To zdanie spadło na mnie jak grom z jasnego nieba – niespodziewanie i z tak dużą siłą, że mentalnie zostałam powalona na kolana. Na domiar złego, Justyna zaczęła przypominać mi te wszystkie chwile, kiedy byłam chudsza.

Dlaczego ona mi to robi? Dlaczego moja najlepsza przyjaciółka mówi mi to akurat dzisiaj? To były pytania, które nie dawały mi spokoju, a wypite wcześniej dwie lampki szampana sprawiały, że emocje oddziaływały ze zdwojoną siłą. I to był dla mnie koniec sylwestrowej zabawy. Wtedy zapadła we mnie ostateczna decyzja o zmianie. Byłam pewna jednego – muszę skończyć z dietami-cud i znaleźć wreszcie skuteczny sposób na utratę wagi.

Zawzięłam się. Zaczęłam szukać, czytać, rozmawiać. I tak po wielu godzinach konsultacji z lekarzami i fizjoterapeutami, przeprowadzeniu szczerych i intymnych rozmów z innymi otyłymi osobami oraz wielu nieprzespanych nocach, napisałam autorski program „Przemiany wg Moniki Honory”.

Dzisiaj to nie tylko Program, ale również społeczność wspaniałych ludzi, którzy nawzajem się motywują, wspierają i zmieniają swoje życie na lepsze. Jestem tego świadkiem niemalże każdego dnia, co napawa mnie ogromną dumą i wzruszeniem. Dlatego, jeśli i Ty szukasz dla siebie zdrowych rozwiązań, to  bardzo cieszę się, że Ty tutaj trafiłeś. Jesteś w dobrym miejscu.

Jestem szczęśliwa wzięłam sprawy w swoje ręce i świadomie kieruję swoim życiem. To nie waga określa mnie, ale to ja określam swoją wagę. Cieszę się zdrowiem i spełniam się w różnych dziedzinach życia. Ty też możesz.

Program Przemian może być Twoim skutecznym narzędziem, ja Twoim przewodnikiem, a liczne grono Zupomaniaków – silną grupą wsparcia.

Dbaj o siebie.

Mój bezpłatny film, który przygotowałam dla Ciebie pomoże Ci postawić pierwszy krok i odpowie na pytania:

 • Czym jest Program Przemian?
 • Od czego zacząć odchudzanie?
 • Dlaczego zupy?
 • Czy to rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku?

Podaj swoje imię i adres e-mail: