Zupa jest daniem, które dobrze znamy, które lubimy, i które jest mocno zakorzenione w naszej tradycji. Kojarzy się z rodzinnym obiadem – tym codziennym i tym uroczystym, ciepłem, troską i dzieleniem się tym, co najlepsze. W Programie Przemian tradycję wykorzystujemy w nowoczesny sposób: zupy są naszym sprzymierzeńcem w odchudzaniu.

Odpowiednio przygotowana zupa, dzięki doborowi właściwych składników, jest pełnowartościowym daniem, dostarczającym organizmowi wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Są one w łatwej do strawienia i prostej do przyswojenia formie. Jest daniem półpłynnym dzięki czemu nie tylko odżywia, ale i nawadnia organizm, co jest ważne dla zdrowia oraz dla prawidłowej przemiany materii. Zastępując odpowiednimi zupami posiłki stałe przyspieszamy metabolizm, dzięki czemu chudniemy i przygotujemy organizm do ponownego wprowadzenia posiłków stałych. Dowiedz się więcej: kliknij.

Dzięki zupom odżywianie w Programie Przemian jest: 

Zdrowe

Gotowanie jest najzdrowszą formą obróbki termicznej. Zupy gotujemy z naturalnych produktów, zachowując  odpowiednie proporcje, a także dostosowując rodzaj zupy do rytmu dobowego organizmu, tak by dostarczyć mu potrzebnych składników i maksymalnie pobudzić metabolizm.

Smaczne

Jesz te zupy, które lubisz i na które masz ochotę. Możesz komponować je z szerokiej gamy produktów, także tych bardziej kalorycznych.  Nie musisz rezygnować z np. z makarony, ryżu, śmietany, boczku, czy żeberek, ważne żebyś korzystał z nich w umarkowany sposób.

Różnorodne

Zupa jest daniem, które nigdy się nie nudzi – ma wiele wariantów i możliwości modyfikacji. Dogadzaj sobie ulubionymi smakami i śmiało poznawaj nowe!

Bez uczucia głodu

W Programie Przemian nie chodzimy głodni! Głód to największy wróg odchudzania: jest sygnałem dla organizmu do gromadzenia zapasów w postaci tkanki tłuszczowej. Aby schudnąć… trzeba jeść (najlepiej zupy 🙂 ).

Bezstresowe

Program Przemian nie narzuca gotowych, całodniowych jadłospisów, ale udziela wskazówek, które zupy najlepiej jeść  o danej porze dnia oraz jak często.

Proste

Zupa jest daniem łatwym do przygotowania, przechowywania i wzięcia na wynos. Łatwo możesz sięgnąć po nią, gdy tylko poczujesz głód.

Dla całej rodziny

Nie musisz gotować dla siebie osobno. Pysznymi zupami, które ugotujesz możesz dzielić się z rodziną i przyjaciółmi. Oczywiście są plusy i minusy tej sytuacji 😉

Na każdą kieszeń

Świetną zupę można ugotować z prostych, łatwo dostępnych i tanich składników. To Ty decydujesz, czy i kiedy chcesz zaszaleć z nowymi lub droższymi produktami.

Szukasz przepisów na zupy?

                 Znajdziesz je w moich książkach…